با ما تماس بگیرید : ۰۲۱۴۴۲۵۴۵۴۸ - ۰۲۱۴۴۲۵۲۵۴۹|info@drtameh.com

تکنولوژی لیزر لیپولیز

/, مقالات زیبایی/تکنولوژی لیزر لیپولیز

تکنولوژی لیزر لیپولیز

تکنولوژی لیزر لیپولیزReviewed by Solgi s on Oct 31Rating:

تکنولوژی لیزر لیپولیز ( لیزر مو )

لیزر لیپولیز یک روش کم تهاجمی است که باعث تخریب سلول های چربی شده و از طریق ایجاد گرما باعث تحریک اثر سفت کننده روی پوست می شود.این سیستم لیزر  در ۳۱ اکتبر ۲۰۰۶ در سازمان دارو و غذای آمریکا (FDA) به تایید رسید، به صورتی که  یک فیبر نوری لیزر داخل بافتی از چربی بدن شده و جهت رفع چاقی استفاده میشود. در اثر تابش اشعه لیزر، چربی ها به صورت نیمه مایع در می آیند و به راحتی توسط بدن جذب می شوند یا از بدن خارج می شوند. لیزر لیپولیز تحت بی حسی موضعی انجام می شود و یک جلسه آن به مدت ۱ تا ۳ ساعت طول می کشد.بواسطه استفاده از لیزر لیپولیز ، لایه سطحی و زیر پوست به هیچ وجه نیاز به لیپوساکشن ندارد و در نتیجه سطح پوست بر خلاف لیپوساکشن ناهمواری پیدا نمی کند در نتیجه صاف و یکدست است و علاوه برآن بر خلاف لیپوساکشن پوست سفت شده و جمع می شود. این روش در چاقی های خفیف و متوسط کاملا کافی می باشد و دیگر نیازی به لیپوساکشن نمی باشد ولی در چاقی های شدیدتر در حالیکه در لایه سطحی فقط از لیزر استفاده میشود، در صورتی که در لایه های عمیق علاوه بر لیزر نیاز به تخلیه چربی ها هم می باشد.

معیارهای انتخاب افراد برای انجام لیزر لیپولیز:

  1.  حجم چربی: حجم چربی در هر فردی متفاوت است، اما افرادی که ضخامت چربی زیر پوستشان بین یک تا شش سانتیمتر است، می توانند جزو کاندیداهای  لیزر لیپولیز قرار بگیرند و افرادی که ضخامت چربیشان بیشتر یا کمتر از میزان نام برده است، برای انجام عمل لیپولیز مناسب نیستند.
  2.  وضعیت پوست بیمار: افرادی که افتادگی خفیف تا متوسط پوست دارند، می توانند جزو کاندیداهای لیزر لیپولیز باشند، اما افرادی که افتادگی وسیع و شدید پوست دارند، لیپولیز به تنهایی نمی تواند باعث جمع شدگی یا کشیدگی پوست این بیماران شود، به همین دلیل اگر  لیپولیز به تنهایی در این افراد انجام شود، نتیجه پیکر تراشی، پوستی شل و افتاده تر از قبل خواهد بود که ممکن است برای بیمار این نتیجه ناخوشایند باشد، اما امروزه می توان با روش لیپوابدومینوپلاستی (به معنای حذف پوست اضافه پس از عمل لیپولیز) این افراد هم جزو کاندیداهای  لیزر لیپولیز قرار بگیرند.
  3.  وضعیت قوام جداره شکم: افرادی که جداره شکمشان شل می باشد (مانند کسانی که بارداری‌های متعددی داشته اند) انجام روش لیپولیز باز هم به تنهایی پاسخگو نیست و بهتر است از روش ابدومینوپلاستی (باعث تقویت جداره شکم می شود) استفاده کنند.
  4.  داشتن خواسته معقول: بیمارانی که توقع منطقی از کاهش وزن خود دارند جزو کاندیداهای مناسب هستند، اما افرادی که انتظار بیشتر از نتیجه معقول دارند، بهتر است روش لیزر لیپولیز را انجام ندهند.
لیپولیز

لیپولیز

روش های لیپولیز:

لیپو لیز به دو روش: به کمک امواج صوتی که به آن اولتراسونیک گفته می شود و به کمک تزریق مواد داخل بافت چربی که به آن مزوتراپی گفته می شود انجام پذیر می باشد.

روش کار لیپولیز :

در ابتدا پزشک محلول توموسنت که یک محلول بی حس کننده می باشد را به ناحیه های مورد نظر تزریق می نماید و سپس با بی حسی موضعی سوراخی کوچک در پوست ایجاد می کند و از سوراخ ایجاد شده یک میکروکانولا که دارای قطر تقریبی ۱ تا ۲ میلی متر می باشد و حاوی فیبر نوری است را داخل پوست می کند. انرژی مشخصی از لیزر به چربی ها تابیده می شود که باعث تخریب سلولهای چربی می شود و تخلیه آنها توسط فرآیندهای متابولیسمی طبیعی بدن صورت می گیرد. انرژی لیزر بر روی لایه دوم پوست اثر می کند و باعث سفت شدن و جمع شدن پوست می شود و از افتادگی پوست جلوگیری می کند .

لیزر مو

مزایای لیزر لیپولیز :

لیزر لیپولیز بسیار ظریف و با دستکاری بسیار کمتر و درد و تورم کمتری نسبت به لیپوساکشن همراه است. به علت ظرافت کار با لیزر نتایج نهایی بسیار ایده ال بوده و آثار ناهمواری برخلاف لیپوساکشن های معمولی وجود ندارد.
• تابش لیزر در زیر پوست باعث تحریک و ساخته شدن کلاژن و سفت شدن همزمان پوست می شود.
• تاباندن لیزر در لایه سطحی باعث رفع سلولیت می شود.
• از نظر میزان و مقدار حذف چربیها در بیمارانی که کاندید مناسبی برای عمل باشند هیچ فرقی با لیپوساکشن ندارد ولی نتایج کیفی و زیبایی بسیار بهتر بوده و عوارض آن ناچیز است.
• از مزایای دیگر لیزر لیپولیز افزایش کلاژن سازی، سفت شدن و جمع شدن پوست بلافاصله پس از عمل می باشد.
• میزان تورم نسبت به لیپوساکشن کمتر بوده و سرعت بهبودی بسیار بیشتر می باشد.

بهترین دکتر پوست در تهران

معایب لیپولیز :

عوارض بعد از انجام لیزر لیپولیز بسیار نادر و نا شایع می باشد. اما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• نداشتن تقارن و منظم نبودن در منطقه های درمان شده که به خاطر تورم زیادتر با گذشت زمان در یک قسمت بدن به وجود می آید.که با انجام مجدد لیزر لیپولیز در آن منطقه اصلاح می شود.

• عفونت محل ورود کانولا که با خوردن آنتی بیوتیک ها می توان از آن پیشگیری کرد و بسیار نادر می باشد.

• شلی پوست در موردهایی که حجم چربی های منطقه ی درمان شده بسیار بوده و در صورت نیاز احتیاج به  لیپولیز مجدد دارند.

• اسکار از آنجایی که محل ورود فیبر لیزر بسیار کوچک می باشد، ناشایع است.

• سوختگی پوست در صورتی که پزشک تجربه کافی در زمینه لیپولیز داشته باشد این مشکل پیش نمی آید و این حالت ناشایع می باشد.

لیزر مو

لیزر مو

مکان مناسب بدن جهت انجام لیپولیز :

منطقه ای از بدن که چربی به صورت موضعی رسوب کرده باشد، جهت لیپولیز مناسب است. از جمله: غبغب، سینه در آقایان، شکم، پهلو، خارج و داخل ران، از نقاط شایع . مناسب جهت انجام لیپولیز است.

لاغری موضعی

نکات مهم قبل و بعد از انجام لیپولیز:

قبل از انجام روش لیپولیز باید یک جلسه مشاوره برای بیمار گذاشته شود تا در مورد نحوه پیکرتراشی، فواید و عوارض آن (عوارض  لیپولیز بسیار ناچیز است اما بهتر است به فرد اطلاع داده شود) توضیحات لازم ذکر شود.

همچنین بعد از عمل فرد باید تحت نظر پزشک باشد و در جلسات تعیین شده مورد معاینه قرار گیرد. زیرا مراقبتهای بعد از روش لیپولیز قسمتی از کار است که باعث بهتر شدن نتیجه نهایی می شود. همچنین نکاتی که بعد از انجام لیپولیز باید فرد به آن توجه کند، پوشیدن گنهای مناسب است که از تجمع مایعات و شلی پوست جلوگیری می کند.

توسط | ۱۳۹۶-۶-۸ ۲۰:۴۲:۱۹ +۰۴:۳۰ آبان ۱۰ام, ۱۳۹۵|پیکرتراشی, مقالات زیبایی|دیدگاه‌ها برای تکنولوژی لیزر لیپولیز بسته هستند

درباره نویسنده: