با ما تماس بگیرید : ۰۲۱۴۴۲۵۴۵۴۸ - ۰۲۱۴۴۲۵۲۵۴۹|info@drtameh.com

جوان سازی پوست با فرایند پی آر پی

//جوان سازی پوست با فرایند پی آر پی

جوان سازی پوست با فرایند پی آر پی

جوان سازی پوست با فرایند پی آر پیReviewed by Neda solgi on Nov 29Rating:

 جوانسازی پوست با فرایند پی آر پیdownload

به طور معمول به همراه بالا رفتن سن ، میزان الاستیتگی پوست کاهش می یابد و موجب بروز چین و چروک می گردد . این موضوع باعث می شود تا افراد به دنبال راهی برای جوانسازی پوست و شادابی دوباره پوست باشند . یکی از روش های نوین در جوان سازی پوست روش پی آرپی می باشد.

فرآیند روش PRP چیست و چگونه عمل میکند

PRP  مخفف Platelet Rich Plasma به معنی پلاسمای غنی از پلاکت می باشد ، همان طور که از نام ان پیداست ، در جوانسازی پوست با پی آر پی ، با تزریق پلاکت های فعالی که دارای فاکتور های رشد هستند ، موجب فعالیت سلول های بنیادی می شده و در نهایت منجر به ترمیم و بازسازی پوست ها اسیب دیده می شوند .

در ابتدای کار تقریبا بیست تا چهل سی سی خون از خود فرد گرفته می شد و خون را درون لوله ای دارای ژل پی آر پی می ریزند . پس از آن لوله را داخل دستگاه سانتریفوژ قرار می دهند و در حدود ده دقیقه طی دو مرحله داخل دستگاه می چرخد . نیروی گریز از مرکز سیستم ، باعث می شود تا اجزای خون از هم جدا شوند و سپس پلاکت های غلیظ شده را از سایر اجزای خون جدا می کند . در این مرحله پلاسمای غنی از پلاکت دارای عوامل رشد و سلول های بنیادی می باشد و آماده ی تزریق است .

در گام  بعد موضع مورد نظر را بیحس کرده و پی آر پی را تزریق می کنیم . با توجه به این که در این روش برشی بر روی پوست ایجاد نمی  شود ، درد ناشی از آن نیز خیلی کم خواهد بود . قابل ذکر است قرمزی و ورم در نهایت تا ۲۴ ساعت بعد از عمل برطرف خواهد شد .

با توجه به این مورد که کل مدت زمان انجام این عمل بین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه است و در مطب و بدون نیاز به تجهیزات اتاق عمل انجام می گردد .

نتیجه ای که از انجام این فرایند به دست می آید : در حدود سه هفته بعد قابل رویت بوده و با گذر زمان  نیز ، مشهودتر خواهد بود .برای دوام بیشتر نتیجه ی به دست آمده از این عمل پی آر پی ، لازم است تا دو سال یک بار ، درمان را تکرار نمایید . باید خاطر نشان شد که ، استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکل دار منجر به کاهش دوام اثر PRP  می شود .

 

توسط | ۱۳۹۶-۹-۸ ۱۴:۰۸:۴۶ +۰۳:۳۰ آذر ۸ام, ۱۳۹۶|جوانسازی|دیدگاه‌ها برای جوان سازی پوست با فرایند پی آر پی بسته هستند

درباره نویسنده: