با ما تماس بگیرید : ۰۲۱۴۴۲۵۴۵۴۸ - ۰۲۱۴۴۲۵۲۵۴۹|info@drtameh.com

درمان آکنه در کلینیک دکترطامه

/, مقالات زیبایی/درمان آکنه در کلینیک دکترطامه

درمان آکنه در کلینیک دکترطامه

درمان آکنه در کلینیک دکترطامهReviewed by Solgi s on Feb 27Rating:

 درمان آکنه در کلینیک دکترطامه بهترین دکتر پوست در تهران

در کلینیک دکترطامه از راهکارهای مختلف برای درمان آکنه و جای جوش استفاده می‌شود: درمان با داروهای خوراکی و داروهای موضعی و درمان‌های فیزیکی وشیمیایی
داروهای خوراکی
آنتی‌بیوتیک‌ها: از آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی برای کنترل جوش‌هایی با وخامت متوسط تا شدید، استفاده می‌شود. عمده‌ترین تاثیر این داروها به خاطر ضدباکتری و ضدالتهاب بودن آن‌ها است.
اصلی‌ترین داروهای آنتی‌بیوتیکی که برای درمان جوش صورت و بدن استفاده می‌شود عبارتند از:
•  داکسی سایکلین
•  مینوسیکلین
•  ازیترومایسین
•  تری متوپریم یا sulfisoxazole
۰در آکنه های  بسیار شدیدازآکوتان استفاده میشود
قرص‌های ضدبارداری: این قرص‌ها دارای هورمون استروژن هستند که باعث ایجاد نظم در قاعدگی زنان می‌شود و از تخمک‌گذاری جلوگیری می‌کند. این قرص‌ها موجب می‌شوند که تخمدان، هورمون آندروژن کمتری تولید کند. هورمون اندروژن موجب تحریک غدد سباسه  و تولید بیش از حد ماده‌ی سبوم می‌شود، بنابراین میزان آکنه‌ها و جوش هورمونی نیز کاهش می‌یابد.

درمان آکنه

درمان آکنه

۱- درمان‌های فیزیکی

میکرودرم‌ابریشن: در این روش از یک لایه‌بردار ملایم برای برداشتن خارجی‌ترین لایه از پوست استفاده می‌شود. برای انجام این کار از کریستال‌های آلومینیوم اکساید که با سرعت بالا بر روی پوست اسپری می‌شوند، استفاده می‌شود. روش میکرودرم ابریشن دردناک نیست و بیماران به خوبی می‌توانند آن را تحمل کنند و عوارض جانبی آن نیز بسیار کم است.
مزوتراپی ومیکرونیدلینگ: افرادی که مدت‌های طولانی از جای جوش‌های زشت و ناخوشایند در صورت خود رنج برده‌اند، می‌توانند امیدوار باشند که با استفاده از مزوتراپی ومیکرونیدلینگ برای جای جوش، عمق، اندازه و شکل ظاهری ناخوشایند این اسکارها برطرف شود و پوست سالم‌تر و زیباتری پیدا کنند

۲- درمان با نور فتوداینامیک آبی (TRU-BLU).

نور فتودینامیک آبی نوعی نور آنتی باکتریال است.  این نور در واقع نور آبی در طیف نور مرئی است که طول موج آن ۴۴۰ نانومتر است و موجب فعال شدن پروفرین در باکتری‌های عامل ایجاد آکنه می‌شود. این امر موجب تولید رادیکال‌های آزادی می‌شود که نهایتا باکتری‌های عامل آکنه را از بین می‌برد.
۳- پیلینگ شیمیایی با گلیکولیک اسید
گلیکولیک اسید، به خاطر قابلیت بالایی که در نفوذ به پوست دارد، برای بهبود ظاهر و بافت پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش درمانی برای رفع آکنه‌های کومدون بسیار موثر است. اسید گلیکولیک با خارجی‌ترین لایه از پوست واکنش می‌دهد و موجب تضعیف ساختار لیپیدهایی می‌شود که سلول های مرده پوست را در خود نگه می‌دارند. بناباین با انجام پیلینگ شیمیایی با گلیکولیک اسید، سلول‌های مرده‌ی پوست، از بین می‌روند.

۴- نیتروژن مایع (کرایوتراپی)

 زدن نیتروژن مایع به جوش و آکنه موجب تحریک سیستم ایمنی بدن می‌شود، این امر نیز به نوبه‌ی خود موجب کنار رفتن سلول‌های فرسوده و آغاز روند بازسازی در پوست می‌شود. در نظر داشته باشید که این روش درمانی تنها می‌تواند به صورت موقتی تعداد جوش‌های التهابی را کاهش دهد

۵- درمان با فوتودینامیک

در این روش یک ماده‌ی فتوسنتایزر (مانند اسید ALA)  به پوست و در محل بروز آکنه‌ها مالیده می‌شود. سپس چند ساعتی باید این ماده روی جوش‌ها بماند تا جذب سلول‌های پوستی شود. سپس بیمار در برابر دستگاه مخصوص نور آبی می‌نشیند. نور آبی موجب فعال شدن فتوسنتایزر (مترجم: این ماده پوست را به نور حساس می‌کند) می‌شود و سپس این ماده با اکسیژن واکنش می‌دهد و موجب ازبین رفتن سبوم‌ها در ناحیه مورد نظر می‌شود.

درمان آکنه

درمان آکنه

۶ – تزریق کورتیکواستروئید.

در این روش ماده‌ی کورتیکواستروئید بر روی آکنه‌های کیستی ملتهب یا ندول‌ها زده می‌شود. این روش درمانی موجب ازبین رفتن التهاب و کاهش احتمال به جا ماندن جای جوش می‌شود. در این روش با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف، در هر یک از جوش‌ها مقدار کمی‌از کورتیزون بسیار رقیق، تزریق می‌شود.

۷- درمان با آی.پی.ال (پالس نوری شدید) IPL

موجب کاهش قرمزی پوست و کمتر شدن احتمال به جا ماندن جای جوش می‌شود. این روش درمانی زمانی بیشترین نتیجه را دارد که جوش‌ها مرحله فعال خود را پشت سر گذاشته‌اند.  در این روش با توجه به رنگ پوست بیمار، روند درمان و سایر متغیر‌ها می‌توان شدت پالس نوری را تنظیم کرد.

۸- بیرون کشیدن کومدون‌ها

گاهی اوقات، بیرون کشیدن کومدون‌ها یا همان جوش‌های سرسفید و سرسیاه، می‌تواند در روند درمان جوش هورمونی و آکنه موثر باشد. برای بیرون کشیدن این جوش‌ها از یک وسیله مخصوص ( comedo extractor) استفاده می‌شود. این وسیله، در واقع یک ابزار کوچک است که یک سر حلقه مانند دارد و  جوش‌ها را به طور مکانیکی از بین می‌برد. با استفاده از این وسیله می‌توان با حداقل آسیب وارده‌ی ممکن، جوش‌های سرسیاه و سرسفید را ازبین برد.

توسط | ۱۳۹۶-۵-۲۶ ۱۹:۱۶:۰۹ +۰۴:۳۰ اسفند ۹ام, ۱۳۹۵|سایر خدمات, مقالات زیبایی|دیدگاه‌ها برای درمان آکنه در کلینیک دکترطامه بسته هستند

درباره نویسنده: