با ما تماس بگیرید : ۰۲۱۴۴۲۵۴۵۴۸ - ۰۲۱۴۴۲۵۲۵۴۹|info@drtameh.com

سایر کاربردهاى لیزر دایود lightsheer

//سایر کاربردهاى لیزر دایود lightsheer

سایر کاربردهاى لیزر دایود lightsheer

سایر کاربردهاى لیزر دایود lightsheerReviewed by Neda solgi on Dec 20Rating:

سایر کاربردهاى لیزر دایود lightsheer عبارتند از:

افرادى که بعد از اپیلاسیون یا shave کردن، موهایشان زیر پوست می رود – اصطلاحاً عارضه پوست مرغى یا pseudofolliculitis barbae

درمان عروق متسع زیرجلدى یا leg vein ها – که گاهى به اشتباه واریس گفته مى شود

 انجام لیزر موهای زائد

لیزر در مطب و اتاق لیزر انجام می‌شود، کسانى که به درد حساس هستند یا قصد لیزر نواحى حساس پوست را دارند، مى‌توانند یک ساعت قبل از انجام لیزر موهای زائد، ازکرم بی حس کننده زایلا-پى (xyla-p) استفاده کنند البته مشکل درد در مدل جدید لیزر Gentlelase بطور کامل برطرف شده و بدون نیاز به بی حسی، حتی در مناطق حساس، انجام می‌شود. پوست محل لیزر باید بطور کامل تمیز شود(هر نوع کرم، ازجمله کرم بی حسى، ضدآفتاب،کرم پودر، عطر و هر نوع لوازم آرایشى مى‌تواند، باعث سوختگى پوست شود) عینک هاى محافظ براى پوشاندن چشم استفاده شده و در تمام مدت انجام لیزر، چشمها بسته باشد. لیزر باید توسط پزشک یا اپراتور دوره دیده و مجرب انجام شود.

علائمى که نشانگر انجام صحیح لیزر موهای زائد است عبارتند از:

١- ورم مختصر پوست اطراف موهاى زائد که به آن ادم پرى فولیکولار(perifollicular edema) مى‌گویند،این ورم که به اندازه یک عدس کوچک است، علامت انتقال موفق انرژى لیزر به عمق پوست و جایى که ریشه مو قرارگرفته است، مى‌باشد.

٢- خاکستر شدن بخشى از ساقه مو که بیرون از پوست قرار گرفته است.

٣- بوى خاص موى سوخته یا کز داده شده

موهاى لیزر شده، به تدریج ظرف روزهاى بعد و حداکثر تا دو هفته بعد، خود بخود مى‌افتد. فاصله بین جلسات لیزر ٨-۶ هفته است ولى بسته به صلاحدید پزشک ممکن است تغییر کند.

مقایسه لیزر موی زائد و الکترولیز :

الکترولیز (electrolysis) یعنی: تخریب (lysis) با استفاده از برق(electro)، در این روش، یک سوزن نازک در کنار ساقه مو، به عمق پوست وارد می‌شود و از طریق برقراری جریان الکتریسیته، فولیکول مو تخریب می‌گردد.

مزیت الکترولیز نسبت به لیزر اینست که برای همه انواع موهای زائد، حتی موهای بور و سفید قابل استفاده است؛ درحالیکه لیزر روی موهای تیره رنگ، مؤثر است. اما معایب الکترولیز که کاربرد آن را محدود کرده است عبارتنداز:

۱- تأثیر الکترولیز تا حد زیادی وابسته به اپراتور است، زیرا سوزن الکترولیز، باید بطور کامل در تماس با فولیکول مو قرار بگیرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

۲- تأثیر الکترولیز در افراد مختلف، متفاوت است؛ به عبارت دیگر بعضی از افراد از الکترولیز نتیجه خوبی می‌گیرند و بعضی دیگر نتیجه نمی‌گیرند.

۳-الکترولیز برای درمان موهای زائد مناطق وسیع، عملا ممکن نیست.

درمان دارویی موهای زائد

داروی افلورنیتین (Eflornithine) که مهارکننده آنزیم اورنیتین دکربوکسیلاز است سرعت رشد مو ها را کاهش می‌دهد و در حال حاضر به عنوان درمان مکمل برای رفع موی زائد چانه در خانم ها، استفاده می‌شود.

توسط | ۱۳۹۶-۹-۲۹ ۱۴:۲۲:۱۷ +۰۳:۳۰ آذر ۲۹ام, ۱۳۹۶|موهای زائد|دیدگاه‌ها برای سایر کاربردهاى لیزر دایود lightsheer بسته هستند

درباره نویسنده: