با ما تماس بگیرید : ۰۲۱۴۴۲۵۴۵۴۸ - ۰۲۱۴۴۲۵۲۵۴۹|info@drtameh.com

لیزر مو

لیزر مو

لیزر موReviewed by Admin on Dec 31Rating:

لیزر مو

کارایی دستگاه لیزر در حوزه لیزر مو

همانگونه که میدانید با پیشرفت علم و گسترش روز افزون دستگاه های لیزری در صنعت پزشکی و زیبایی و توسعه ی روزافزون این دستگاه ها در حوزه ی زیبایی ، پیشرفت چشم گیری در این حوزه به چشم میخورد. در بخش زیبایی دستگاه های لیزری در زمینه کاشت مو و لیزر موهای زائد بدن و زیبایی و رفع اسکارهای پوستی و …. کاربرد دارد. ما دراین مقاله قصد داریم تا به نقش دستگاه های لیزری در زمینه ی کاس مو و از بین بردن موهای زائد بدن بپردازیم.زیرا همان میدانند که ظاهر شما باعث تقویت اعتماد به نفس و در نتیجه موفقیت شما میشود. کاشت مو حدودا ۵۰ سال پیش ابداع و اجرا شده است که در ابتدا  بعنوان درمان قطعی ریزش موی سر به شمار رفت اما کم کم و با گذشت زمان عیوب و ایرادات کاشت مو پیدا و به مشکل تبدیل شد .

کاشت مو,کاشت مو در ایران,کاشت مو در آلمان,کاشت مو در ترکیه,کاشت مو در هامبورگ,کاشت مو در اتریش,کاشت مو sut,کاشت موی مصنوعی,کاشت مو ایران فیت,کاشت مژه,

کاشت موی سر

نقش لیزر در کاشت مو :

ما در افرادی  که دچار طاسی شده اند و یا جلوی سر آنها خالی و یا خلوت شده است پیشنهاد میکنیم که به کاشت دائمی موهای خود فکر کنند.در واقع د راین افراد  روش کاشت آخرین و موثرترین روش درمان دائمی است . در خصوص موهای سر میتوان گفت که موهای پشت سر انسان نسبت به هورمونهای مردانگی که علت اصلی ریزش موی سر هستند مقاوترند وبه هرجائی از بدن که منتقل شوند نیز این مقاومت راهمراه خود می برند ،‌بنابراین ما این موها را به مناطقی که کم موتر هستند منتقل کرده و با شکلی مناسب  ترتیب و نظم می دهیم و این اطمینان را به شما میدیهیم  که این موها دائمی هستند و ریزش ندارند ، قابل شستشو واصلاح وآرایش می باشند و تا آخر عمرشما به شرط نگهداری درست برای شما باقی خواهند ماند .

بررسی مرحله ی برداشت مو از سر :

برداشت مو :

مرحله ی اول در کاشت مو مرحله ی برداشت مو میباشد که از پشت وکناره های سرمو برداشته می شود .

روش های برداشت مو از سر :

برداشت مو از سر به دو روش مختلف امکان پذیر می باشد که هر دو روش جراحی محسوب میشوند و باید در اتاق عمل با وسایل های استریل انجام پذیرد.

انواع روش کاست مو روی سر :

مرحله دوم کاشتن موهای برداشت شده ای است که در جلوی سر انجام می شود .

  • شیوه پانچ : این روش از کاشت به خاطر قدیمی بودن دیگر اجرا نمی گردد.
  • شیوه اف یو تی (FUT) : در اصطلاح عامیانه روش جراحی می باشد.
  • شیوه اف آی تی : (FIT) به این روش ،شیوه FUE در اصطلاح عامیانه روش بدون جراحی نیز میگویند.
  • شیوه سیف (Safe) : همان روش FIT است.
  • روش ترکیبی کاشت مو : ترکیبی از شیوه های FUT و FIT است.
  • ۶- کاشت مو با استفاده از تکثیر فولیکول ها در آزمایشگاه : این شیوه در مرحله تحقیقاتی اشت.
  • کاشت موی لیزری

بررسی انواع روشهای کاشت مو روی سر :

کاشت مو با لیزر :

در واقع کاشت مو به روش لیزر درواقع فقط یک جمله برای بازاریابی است. لیزر در پیوند مو فقط نقش برش، شکافتن و یا سوراخ ایجاد کردن را بر عهده دارد.در واقع  لیزر توسط حرارتی که ایجاد می‌کندمیتواند  به بافتهای محل برش آسیب برساند و خسارات زیادی بر جای می‌گذارد. از دیگرمشکلات ایجاد شده توسط لیزر می‌توان به خونرسانی دیرتر و کمتر به گرافت‌های کاشت شده اشاره کرد زیرا در اثر حرارت لیزربه محل مویرگ‌های اطراف شکاف ایجاد شده آسیب زیادی دیده و خونرسانی به محل کمتر میشود. همچنین به دلیل حرارت بالا به فولیکولهای اطراف محل برش نیز آسیب وارد میشود. به همین خاطر است که پزشکان در جراحی کاشت و پیوند مو تمایلی به استفاده از لیزر ندارندو یا کمترین تمایل رو دارند.

کاشت به روش FUT :

در این روش یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده و حاوی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت  که حاوی ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تار مو می باشد از پشت سر برداشت میشود و بعد از این برداشت  محل عمل به ظرافت ترمیم میشودچون خط برداشت در مسیر رویش موها بوده معمولا محل ترمیم مشخص نمی شود. بعد از این مرحله توسط تیم جراحی زیر میکروسکوپ گرافت های فولیکول های مو بصورت واحد های یک تای ، دو و یا سه تایی جدا و آماده جهت کاشت می گردد. در روش FUT  معمولا نیاز به تراشیدن کل موهای سر فرد نیست و فقط ناحیه ای که جهت برداشت و کاشت لازم است کوتاه می شود و سپس فولیکول هایی که آماده شده تک تک و خیلی منظم طبق طرح از قبل ایجاده شده کاشته می شود. از دیگر ویژگی های این روش سرعت عمل پیوند مو می باشد که طی  سه تا پنج ساعت است.در حال حاضر FUT مطمئن ترین روش کاشت مو در دنیا می باشد.

روش FIT

د راین روش ابتدا از طریق پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می شود و بعد عمل برداشت بخش پانچ شده با دقت انجام و در نهایت مجدداً بوسیله پانچ یا slit پیوند داده می شود.در این روش کاشت بطور تقریبی بسته به نیاز شخص از هر ۳ الی ۵ واحد فولیکولی موجود در بانک مو یکی خارج می گردد، از برخی جهات که بررسی میکنیم روش کاشت FTT مانند روش FUT است، درواقع با بوجود آوردن شکاف های ریز این گرافت ها کاشته می شوند،البته لازم بذکر است این تکنیک به تنهائی معمولاًدر افرادی توصیه می شود که دارای  ناحیه پیوند موی محدود و کوچکی هستند و یا در قسمتهای محدودی مثل ابرو ، صورت و محل زخمهای قدیمی باشد.

مراقبت های بعد از عمل کاشت مو چیست ؟

در وحله ی  اول مراقبت از زخم های ایجاد شده به وسیله ی یک پوشش نیمه نفوذپذیر صورت میپذیرد که زیاد محکم نبوده و اجازه ی جریان طبیعی خون و مایعات میان بافتی را به محل زخم میدهد و هر روز باید تعویض شود.لازم به ذکر است محل آسیب پذیر باید تا دو روز بعد از عمل جراحی از اشعه آفتاب دور باشد.

– شستشو ناحیه به وسیله ی شامپو تا دو روز ممنوع است. البته برخی پزشکان از روز بعد از طرحی اجازه شامپو کردن مو را به افراد می دهندامابه صورت معمول این کار زودتر از دوروز توصیه نمیشود.البته شامپو کردن مو یکی از مهمترین روشهای جلوگیری کننده از ایجاد دلمه و پوسته در اطراف زخم محل پیوند می باشد که با  برطرف کردن این پوسته ها و دلمه ها ریسک از دست دادن آن مورا ۱۰-۷ روز بعد از طراحی را کاهش می دهد.پس از گذشت دو الی سه ماه موهای جدید در محل جدید خود شروع به پرپشت شدن میکنند و پس از گذشت شش الی نه ماه موهای جدید ضخیم و ضخیم تر میشوند.

بهترین فصل کاشت مو

قابل توجه کلیه ی خوانندگان محترم این مقاله، شاید کلیه متقاضیان کاشت موعبارت بهترین فصل کاشت مو را شنیده باشند که برخی ار مراکز غیر مجاز جذب متقاضی از هر ترفندی استفاده می کنند.لطفا توجه داشته باشید که از نظر عملی هیچ فاکتوری که تحت تاثیر انتخاب بهترین فصل برای کاشت مو  باشد وجود ندارد یعنی در واقع فصل خاصی برای انجام کاشت مو وجود ندارد که فقط در آن فصل کاشت موبهتر از سایر فصول  انجام شودو یااصلا فصلی وجود ندارد که نباید در آن کاشت مو انجام داد. عمل کاشت مو در هر فصلی که انجام گیرد نتایج یکسانی خواهد داشت .

کاربرد از لیزر در حوزه از بین بردن موهای زائد بدن

در گذشته موهای بدن را فقط به صورت موقت میتوان از بین برد و بعد از یک الی دو روز موها شروع به رویش مجدد میکردند و با هیچ روشی نمی‌توانستیم درصد زیادی از موها را از‌بین ببریم تا اینکه علم لیزر در حوزه ی پزشکی جای خودش را پیدا کرد اما با اینکه لیزر خودش را ثابت کرده است باز هم سوالات متعددی د راین حوزه موجود دارد.

کاربردلیزر در از بین بردن موهای زائد :

تا مدت‌ها پیش تمام روش‌های اصلاح مو موقتی بودند تا اینکه پای لیزر موهای زائد به دنیای پزشکی باز شد. بعد از آن تاحدودی برای همه این مسئله شد. اما با اینکه مدت زیادی است این روش وارد بازار پزشکی شده است، هنوز سوالات و ابهاماتی برای برخی افراد در این زمینه وجود دارد.

لیزر یاقوت یا روبی جز اولین نسلهای لیزر برای از بین بردن موهای زائد بودند اما بعد از مدتی لیزرهای تخصصی‌تر ازجمله لیزر الکساندرایت و دایود هم وارد شدند که امروزه جزء پرطرفدارترین لیزرها هستند و هرکدام ویژگیهای خاص و منحصر به فر خود را دارا می باشند. این لیزر ها که به‌صورت اختصاصی طول موج‌هایی برای تخریب موهای زائد از خود به پوست می تابانند و باعث تخریب پیاز مو میشوند.

لیزر موهای زائد در هامبورگ,لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی,لیزر موهای زائد,لیزر موهای زائد بدن,لیزر موهای زائد,لیزر موهای زائد بیکینی,لیزر موهای زائد صورت,لیزر موهای زائد اندام تناسلی,لیزر موهای زائد بدن,لیزر موهای زائد قیمت,

لیزر موی زائد چانه

تاثیر رنگ پوست در لیزر موهای زائد :

در لیزر موهای زائد به جرات میتوان گفت که رنگ پوست تاثیر بسزایی در جوابدهی بهتر دارد.زیرا افرادی پوست روشن و موهای تیره دارند به نسبت سایر افراد بهترین نتیجه را از روش لیزر موهای زائد به دست می‌آورند. در افرادی که پوست تیره‌ای دارند باستفاده زا لیزر الکساندرایت بهترین نتیجه خواهند گرفت اما باید در انجام این کار دقت بیشتری صورت گیرد تا پوست فرد دچار سوختگی نشود

آزمایش هورمون قبل از لیزر موهای زائد:

بعضی از افراد هستند که چندین جلسه از روش لیزر موهای زائد استفاده کرده اند  اما همچنان مشکل موهای زائدشان رفع نشده وجود دارداین افراد حتما باید از نظر مشکلات هورمونی بررسی شوند، چرا‌که افرادی که اختلال هورمونی و پرمویی دارند ابتدا باید با دارو درمان شوند و سپس برای این کار اقدام کنند تا نتیجه ی دلخواه را بدست بیاورند.

عوارض لیزر موهای زائد :

زمانی که به‌درستی از دستگاه استفاده نشده باشد ممکن است پوست فرد دچارسوختگی، لک، آکنه و قرمزی شوداما بسیاری از این عوارض کوتاه‌مدت و برگشت‌پذیر بوده پیشرفت تکنولوژی لیزر موهای زائد  روزبه‌روز از بروز این عوارض کاسته می‌شود.

انواع لیزر از بین بردن موهای زائد بدن :

لیزر موهای زائد دارای انواع مختلفی می باشد از جمله : سیستم لیزر الکساندرایت  با طول موج ۷۵۵  ،سیستم لیزر دیودبا طول موج ۸۰۰‌نانومتر،سیستم لیزر یاگ با طول موج ۱۰۶۴نانومتر ،سیستم نوری IPL نیز با روش کارکردی مشابه لیزر‌ها در درمان موهای زائد به‌کار می‌رود.تما این لیزرها در جایگا ه خودشون مفید می باشند اما دستگاه لیزر الکساندرایت آ-یو-جی آمریکا در در بین این  ها حرف اول را می زند. زدودن موهای زائد به وسیله لیزر معمولا طی جلسات متعدد (بین۳الی۶‌جلسه) انجام می‌شود. اما بازهم باید به این نکته اشاره شود که در هر فرد این موضوع متفاوت است و نمی‌توان برای همه افراد یک تعداد جلسات مشخص را تخمین زد.

در کلینیک دکتر طامه با استفاده از انواع لیزرهای موجود همواره بهترین گزینه برای لیزر موهای شما انتخاب میگردد.جهت اخذ مشاوره رایگان میتوانید با شماره های کلینیک تماس حاصل فرمایید.

 

توسط | ۱۳۹۶-۱۰-۱۰ ۱۳:۲۵:۳۰ +۰۳:۳۰ دی ۱۰ام, ۱۳۹۶|لیزر, موهای زائد|دیدگاه‌ها برای لیزر مو بسته هستند

درباره نویسنده: