میکرونیدلینگ پوست

درواقع میتوان گفت روش میکرونیدلینگ روشی است که به درمان تحریک کلاژن سازی یا PCI نیز معروف میباشد…

میکرونیدلینگ پوست چیست؟

درواقع میتوان گفت روش میکرونیدلینگ روشی است که به درمان تحریک کلاژن سازی یا PCI نیز معروف میباشد و  نوعی روش تحریک مکانیکال جهت ترمیم آسیب های پوست میباشد که باعث بازسازی بافت آسیب دیده ی پوست و تغییر یافته می گردد. هدف از این درمان، بهبود ظاهر پوست می‌باشد.

لفتینگ و جوانسازی,بهترین دکتر پوست و مو رد تهران ,بهترین دکتر پوست در تهران,بهترین متخصص پوست و مو در تهران,از بین بردن دائمی موهای زائد بدن,تزریق ژل و بوتاکس

در میکرونیدلینگ، با استفاده از سوزن های بسیار ریز، میلیون ها میکروکانال در اپیدرم و درم ایجاد می‌گردد.که وارد کردن این سوزن ها به داخل پوست، باعث افزایش انتشار فاکتورهای رشد از فیبروبلاست ها، پلاکت های خونی و بهبود عملکرد فاکتورهای رشد alpha و Beta می‌گردد. در این روش میکرونیدلینگ نفوذ سوزن به داخل پوست باید به حدی باشد که خونریزی های ظریف داخل پوستی ایجاد شود. وسیله فوق به شکل خودکار بوده و دارای ۱۲ سوزن بسیار زیر می باشد. این وسیله را روی پوست می گذارند و لایه بالایی پوست را به عمق ۲ میلی متر سوراخ کرده  تا زخم هایی ریز روی پوست ایجاد شود.

لاغری موضعی

بیمارهایی را میتوان با روش میکرونیدلینگ درمان کرد که جای زخم ناشی از آکنه که به صورت کم تا متوسط داشته باشند.پوستشان دچار چین و چروک وخطوط باریک و شل و نرم شده باشد. اندازه روزنه های پوستشان تغییر کرده باشد.و دچار ترک های پوستی شده باشند.

در طی انجام این روش میکرونیدلینگ  پوست تمیز شده و با استفاده از کرم مخصوص، بی حس میگردد.و بعد عملیات مربوط به  میکرونیدلینگ  انجام میگردد.

بعد از میکرونیدلینگ  در بسیاری از افراد حداکثر تا ۴۸ ساعت پس از میکرونیدلینگ ، صورت مانند حالت آفتاب سوختگی اندک، قرمزی و کمی تورم در پوست رخ می دهد و ممکن است کبودی و خونریزی بسیار ریزنیز ایجاد شود. در ظرف حداکثر دو هفته پس از درمان پوست نرم تر و شفاف تر شده اما ماه بعد اثر کامل این درمان مشهود می گردد. میکرونیدلینگ موجب بازسازی بافت می شود.

لیزر مو

مزایای  روش درمانی میکرونیدلینگ:

کاهش ریسک PIH

قابل استفاده برای انواع  پوستهای متفاوت  (Fitzpatrick I – v)

بسته شدن سریع کانال های ایجاد شده

دوره نقاهت کوتاه

افزایش ضخامت اپیدرم

افزایش فاکتورهای رشد، کلاژن،  الاستین

جوانسازی پوست

اما باید توجه داشته باشید که :

بهترین دکتر پوست در تهران

درافرادی که در سه ماه گذشته اکوتان مصرف کرده اند یا کسانی که زخم باز، بریدگی یا خراش باز روی پوست خود دارند و همچنین در سال گذشته از درمان های همراه با اشعه استفاده برده اند و یا مبتلا به عفونت پوستی، بیماری های پوستی، و …هستند و افراد باردار و در دوره شیردهی افراد با سابقه ابتلا به کلویید یا مناطق زخم بزرگ یا کندی در بهبود زخم اجازه ی انجام میکرونیدلینگ را ندارند.

لیفتینگ با نخ