با ما تماس بگیرید : ۰۲۱۴۴۲۵۴۵۴۸ - ۰۲۱۴۴۲۵۲۵۴۹|info@drtameh.com

کاربردهای میکرونیدلینگ در زیبایی

//کاربردهای میکرونیدلینگ در زیبایی

کاربردهای میکرونیدلینگ در زیبایی

کاربردهای میکرونیدلینگ در زیباییReviewed by Neda solgi on Oct 30Rating:

کاربردهای میکرونیدلینگ در زیبایی

کاربردهای میکرونیدلینگ در زیبایی در تحقیقات جدید اثر میکرونیدلینگ از سایر روش های تهاجمی از قبیل لیزر فراکشنال و لایه برداری شیمیایی بیشتر گزارش گردیده است. زیرا عمق نفوذ و تاثیر لیزر در حد لایه سطحی اپیدرم می باشد که حداکثر ۶۲٫۵ میکرومتر است. در صورت نفوذ به لایه درم ایجاد اسکار و هیپوپیگمنتاسیون می کند و این در شرایطی اتفاق می افتد که در این روش غیر تهاجمی عمق نفوذ سوزن ها به لایه درم تا ۲۰۰۰ میکرومتر است. پیشروی کلاژن سازی و بازسازی پوست با افزایش جریان خون موضعی در این لایه عمقی تحریک می گردد.

کاربردهای میکرونیدلینگ در زیبایی

Micronizing in beauty

کاربردهای میکرونیدلینگ در زیبایی

درمان اسکارهای ناشی از جای جوش

درمان جای جوش و اسکار آبله مرغان و سالک از جمله موارد قابل درمان با روش میکرونیدلینگ است. در این روش با افزایش ساخت کلاژن و الاستین با تحریک فیبروبلاست ها در لایه درم به هموار شدن پوست کمک می گردد. برای تاثیر بیشتر از محلول مزوتراپی اسید هیالورونیک همزمان با این روش استفاده می گردد.

افتادگی و شلی پوست

میکرونیدلینک به کاهش شلی و افتادگی پوست در صورت، دست ها و بدن کمک می کند. لیفتینگ در ناحیه شکم بعد از بارداری بدلیل عدم بازگشت کامل عضلات شکم به وضعیت اولیه اش می باشد. بنابراین این روش برای این موضوع تاثیر زیادی ندارد.

استرچ مارک ( استریا حاملگی )

این ترک ها در واقع یک نوع پارگی پوست هستند که لایه های عمقی پوست را درگیر کرده است. درمان کامل آن با هیچ روشی از جمله لیزر CO2 مقدور نیست. با این حال میکرونیدلینگ بطور قابل ملاحظه ای در همرنگ شدن این ضایعات با پوست طبیعی و بهبود قوام و کاهش اندازه آن تاثیر گذار است. چنانچه این روش با پی آر پی همراه گردد تاثیر آن بیشتر می شود. تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان استرچ مارک ۴ تا ۶ جلسه می باشد که به فاصله یک ماه انجام می گردد.

لکه های پوستی مقاوم به درمان

این لکه ها به خاطر تولید بیش از حد ملانین در پوست ایجاد می گردند. علت تولید بیش از حد ملانین می تواند متفاوت باشد و دلایلی از قبیل آفتاب سوختگی، آکنه، بریدگی ها، گزش حشرات سبب به وجود آمدن آن است. چنانچه ملانین در لایه عمقی درم واقع شده باشد اسیدهای لایه بردار دسترسی به آن ندارند ولی با میکرونیدلینگ لایه درم بخوبی در دسترس قرار میگیرد. بعلاوه نفوذ داروهای مزوتراپی ضد لک که همزمان به روی پوست اسپری می گردد باعث از بین رفتن ضایعات هایپر پیگمانته عمقی می گردد. استفاده از کرم های ضد آفتاب بعد از درمان برای پیشگیری از عود ضایعات پیشنهاد می شود.

کاهش چین و چروک های پوست

کاهش چین و چروک های پوست به خاطر افزایش تولید کلاژن و الاستین و بهبود خون رسانی به پوست است. مزیت کاهش چین و چروک با میکرونیدلینگ ویا طب سوزنی در مقایسه با تزریق بوتاکس و اسید هیالورونیک در این است که در این روش ماندگاری طولانی تری بدست می آید و ماده خارجی وارد بدن نمی شود. عوارض جانبی این مواد وجود ندارد بعلاوه برای جوانسازی پوست دست، گردن و صورت می توان از این تکنیک استفاده زیادی کرد. از طرف دیگر مواد فوق بعد از چند ماه توسط بدن متابولیسم شده و نیاز به تزریق مجدد دارد. بعلاوه در این روش منافذ پوست به تدریج بسته شده و کیفیت و قوام زیبایی پوست بهبود می یابد.

درمان اسکارهای ناشی از اعمال جراحی قبلی سوختگی ها و عفونت ها

با فعال شدن فیبروبلاست ها و سلول های بنیادی و آزاد شدن فاکتورهای رشد پلاکتی ناهمواری های پوست به تدریج برطرف می گردد. اسکار تا حد قابل توجهی از بین می رود. بسته به اندازه اسکار و عمق آن و نوع پوست تعداد جلسات درمانی تعیین می گردد. معمولا ۷-۵جلسه درمان دارد. اسکارهای ناشی از سوختگی با تاخیر به درمان پاسخ می دهند. این درمان بین ۶ ماه تا یک سال طول می کشد.

توسط | ۱۳۹۶-۸-۸ ۱۷:۰۹:۴۱ +۰۳:۳۰ آبان ۸ام, ۱۳۹۶|مقالات زیبایی|دیدگاه‌ها برای کاربردهای میکرونیدلینگ در زیبایی بسته هستند

درباره نویسنده: