لیزر مو

جوانسازی پوست صورت با لیزر پوست

  بهترین مثالی که میتوانیم در خصوص پوست انسان بزنیم این است که پوست انسان شبیه به  یک لباس است  بطوریکه با افزایش سن قوام و شکل ظاهری   تغییرپیدامی کند بصورتیکه پوست بتدریج تیره تر و چین و چروک  ظریف بخصوص در ناحیه اطراف چشم و پیشانی و دور دهان ایجاد میشود و با گذز زمان و افزایش سن هم این حالات شدید تر  و پوست شل تر و افتاده تر میشود و حالت ارتجاعی  خودش را از دست می دهد این تغییرات کاملا تدریجی و مرموزانه است بطوریکه شخص شاید  خیلی متوجه این تغییرات نشود البته بعضی  مواقع تغییرات پیری زودتر و سریعترایجاد  میشود .

بهترین دکتر پوست در تهران

علت اصلی پیری پوست سن و گذر زمان است همان طور که قلب انسان پیر  میشود پوست انسان هم بتدریج پیر میشود . علت هایی وجود دارد که باعث مشود پروسه  پیری زودتر و سریع تر اتفاق بیافتد.ولی انچه مهم است ارث یا ژنتیک فرد در شروع پیری و پیشرفت ان نقش بسیاری دارد و از همه عوامل ذکر شده مهمتر است ، بطوریکه بطور سرشتی و ارثی بعضی افراد زودتر و شدیدتر و بعضی دیگر دیرتر و خفیف تر دچار پیری پوست میشوند واگر عوامل ذکر شده هم اضافه شود این پروسه زودتر شروع و پیشرفت میکند.اروهایی برای درمان پیری پوست بصورت موضعی و گاها خوراکی در باز وجود دارد ولی واقعییت اینست که این داروها بیشتر اثر پیشگیری دارند تا اثر درمانی.با توجه به موارد ذکر شده تنها راه درمان یا بهتر بگوییم بهتر شدن چروک و افتادگی و شلی و لکه های صورت لیزر است البته لیزر های متعددی در دنیا ساخته و بکار برده شده ولی طبق تحقیقات انجام شده توسط محققین بهترین روش و نوع لیزر استفاده همزمان از امواج رادیو فرکونسی و لیزر فراکشنال توسط پزشک است.

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

معرفی انواع لیزرهای موثر در جوانسازی پوست :

سیستم لیزر Co2 فراکشنال  :  اقدام به لیزر ناحیه سطح تا درم بصورت نقطه ای کرده و با این روش یک لایه برداری مختصر در سطح صورت میگیرد و در عمق درم کلاژن سازی انجام میشود .

سیستم لیزر اربیوم   :  اقدام به لایه برداری عمیق کرده و عوارضی مثل اسکار آکنه و چین و چروک عمیق را هم صاف میکند .

دستگاههای رادیو فرکونسی یا RF  :  که بدون لایه برداری امواج صوتی را به زیر پوست و لایه درم ارسال میکنند و با گرم کردن این ناحیه منجر به افزایش متابولیسم و سوخت وساز این سلولها شده و باعث تولید رشته های کلاژن جدید و استحکام و سفت شدن و کاهش چین و چروک میشود .

دستگاههایی که با سیستم رادیو فرکونسی یا امواج صوتی کار میکنند بمرور زمان دچار تغییرات و تنوع شده و انواع مختلف این دستگاهها در اختیار پزشکان قرار گرفته است .

یک نوع این دستگاهها مانند دستگاههای سونوگرافی با حرکت روی پوست بدون هیچ عارضه ای این کار را انجام میدهد

نوع دوم این دستگاهها RF فراکشنال میباشد که با عبور تعدادی سوزن به داخل پوست و ناحیه درم و انتقال امواج بطور مستقیم به این ناحیه بدون اینکه در بیرون پوست عوارضی دیده شود باعث تحریک سلولها و ساخت کلاژن جدید در درم شده و هدف جوانسازی را برآورده میکنند . البته با به حسل موضعی با پماد هیچگونه دردی ندارد .

نوع بعدی این دستگاهها که هایفو Hifu نامیده میشود و جدیدتر هست باز هم بدون سوراخ کردن پوست از روی پوست امواج را به ناحیه ای بنام اس مس Smas انتقال داده و باعث ایجاد تغییرات لازم و بالا رفتن متابولیم و سوخت و ساز درم و چربی زیر پوست شده و تغییرات جوانسازی را موجب میشود .

انتخاب دستگاه به عوامل مختلف بستگی دارد که پزشک با روِیت بیمار و بررسی وضعیت ایشان پیشنهاد مناسب را به او میدهد و بیمار در انتخاب راه درمان میتواند از مشاوره پزشک مربوطه بهره مند گردد .

جهت اخذ مشاوره ی بیشتر در خصوص انتخاب بهترین نوع لیزر برای زیبایی پوستتان میتوانید از مشاوره ی دکتر اکبری طامه در کلینیک زیبایی پوست و مو دکترطامه بهره مند شوید.

Laser Skin Resurfacing

If aging, acne, or too much time in the sun has left your face with blotches, scars, wrinkles, or lines, laser skinresurfacing may help your skin look younger and healthier.

Laser skin resurfacing removes skin layer by layer with precision. The new skin cells that form during healing give the skin a tighter, younger looking surface. The procedure can be done alone or with other cosmetic surgeries on the face.